KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14052149
*
nr 1405 2149
Eva Holmér Edling
(f. 1942), Sverige
Signerad, daterad 75, åker. Motivet: 22x26cm, yttermått inklusive ram: 32x36cm, akvarell
Eva Holmér Edling, svensk målare, grafiker och tecknare född i Stockholm 1942.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 juni 2021
kl 19:14:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/6 10:15:15
1
100 kr
7/6 19:12:44
2
150 kr
19/6 12:24:31
3
Vinnande bud
- Tema
21 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 160 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
Eva Holmér Edling
Eva Holmér Edling, svensk målare, grafiker och tecknare född i Stockholm 1942.
Läs mer om Eva Holmér Edling
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller eva holmér edling svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg åker
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:06
*
Eva Holmér Edling
Eva Holmér Edling, svensk målare, grafiker och tecknare född i Stockholm 1942.
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Eva Holmér Edling
nr 1405 2149
Eva Holmér Edling
(f. 1942), Sverige
Signerad, daterad 75, åker. Motivet: 22x26cm, yttermått inklusive ram: 32x36cm, akvarell
Eva Holmér Edling, svensk målare, grafiker och tecknare född i Stockholm 1942.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/6 10:15:15 | 1 | 100 kr |
7/6 19:12:44 | 2 | 150 kr |
19/6 12:24:31 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
21 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 160 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
Eva Holmér Edling
Eva Holmér Edling, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare född i Stockholm 1942.Läs mer om Eva Holmér Edling
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller eva holmér edling svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg åker
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:06